09197180206  
شناسه : رمز عبور :
 

 


فروشگاه محصولات و کتابهای نمایشگاهی
کتابهای نمایشگاهی خود را از اینجا تهیه كنيد .
http://shop.ariafair.com

عبارت مورد نظر را جهت جستجو وارد نمائید :

 

 
 
 
   

:: جذب سرمایه‌گذار چالش اصلی صنایع کشور است
دسته بندی :اخبار نمایشگاهی تاریخ انتشار :۱۳۹۷/۲/۱۰

در ابتدای این مراسم، منصور سلطانیه، دبیر علمی پنجمین کنفرانس آلومینیوم به ارائه دستاوردهای این کنفرانس بین‌المللی پرداخت: در این همایش، 120چکیده مقاله و 88 مقاله کامل دریافت شد که از این تعداد 70 مقاله مورد پذیرش قرار گرفتند. از این تعداد مقالات 18 مقاله به‌صورت شفاهی و 52پروژه به‌صورت پوستر ارائه شدند. شرکت‌های NFC چین، آلومینیوم جنوب و اتوتک به ارائه توانمدی‌های خود پرداختند.

همچنین در این مراسم، 4 پنل تخصصی با موضوعات چالش‌های تامین در زنجیره آلومینیوم، بازار شمش آلومینیوم ایران، فرصت‌های صنعت آلومینیوم در صنعت خودرو و تکنولوژی و محیط زیست در صنعت آلومینیوم برگزار شد.

عدم تعامل با دنیا علت اصلی عقب ماندن صنعت آلومینیوم کشور

 هوشنگ گودرزی رئیس هیئت مدیره سندیکای آلومینیوم ایران از برگزارکنندگان و حامیان این کنفرانس تشکر به‌عمل آورد و افزود در این دوره شاهد بهبود عملکرد و سطح کنفرانس و نمایشگاه بودیم که امیدواریم این بهبود در سال‌های بعد نیز ادامه یابد. 

در ادامه هوشنگ گودرزی، چالش اصلی صنایع کشور در بالادست و پایین‌دست را جذب سرمایه‌گذار دانست. وی بیان کرد: ایران اولین تولیدکننده آلومینیوم در خاورمیانه بود اما سال گذشته تنها 337 هزارتن آلومینیوم آلومینیوم تولید کرد، که این رقم در مقابل تولید 2/5 میلیون تن کشورهای حوزه خلیج فارس بسیار ناچیز بود.

گودرزی در ادامه افزود: باید مقایسه‌ای صورت گیرد تا مشخص شود ایران چه چیزی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس کمتر داشته که شایسته سرمایه‌گذاری نبوده است؛ ایران از لحاظ وسعت، جمعیت، نیروی تحصیل‌کرده، وجود منابع انرژی که لازمه صنعت آلومینیوم است بسیارغنی است و اگر کشورهای حوزه خلیج‌فارس توانستند طی این سال‌ها در این صنعت این پیشرفت را داشته باشند، باید دید چرا ایران نتوانسته است. علت اصلی عدم موفقیت ایران در جذب سرمایه‌گذار، عدم ارتباط و  تعامل مناسب با دنیا است. دولت و دستندرکاران باید از طرفی به فکر بهبود روابط خود با دنیا باشند تا زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی به کشور مهیا شود. از آنجاییکه بهبود روابط با دنیا زمانبر است نیاز است که دولت وارد عمل شود.

وی در ادامه گفت: از 337 هزار تن انواع شمش آلومینیوم، بیلت و شمش آلیاژی تولیدی در کشور، 304 هزار تن صادر شد که از این میزان تنها 14 هزار تن محصول نهایی و مابقی شمش بوده است. درحالی این میزان شمش آلومینیوم از کشور صادر شده که طی سال گذشته حدود 296 هزار تن شمش آلومینیوم وارد کشور شده که از این رقم، 47 هزار تن از عراق و شمش ضایعاتی بوده است.

چین  با تولید 32 درصد شمش آلومینیوم دنیا، بزرگترین تولیدکننده این محصول در دنیا است؛ باوجود حجم بالای تولید شمش آلومینیوم در این کشور، صادرات شمش از این کشور ممنوع است. خواسته ما ممنوعیت صادرات شمش آلومینیوم نیست، بلکه محدود کردن آن است.

وی در ادامه افزود: صنایع بالادست و پاییین دست کشور هر دو مشکلات مشابهی دارند و هر دو در تامین سرمایه در گردش خود با مشکل مواجه هستند زیرا هزینه تامین مالی از طریق بانک‌های کشور بسیار بالاست و همین امر درکنار مشکلاتی مانند ظرفیت پایین تولید و قیمت تمام شده بالا  امکان رقابت را از تولیدکنندگان صلب کرده است. 

وی در پایان بیان کرد انتظار ما این است که مسئولین با بالابردن تعرفه واردات محصولاتی که تولید داخلی باکیفیت دارند در سال حمایت از تولید داخلی باعث رشد تولیدکنندگان شوند.

تجلیل از پیشکسوتان عرصه آلومینیوم

در ادامه مراسم اختتامیه کنفرانس بین‌المللی آلومینیوم از زحمات مهندس سراجیان در برگزاری این کنفرانس تقدیر به‌عمل آورد. همچنین در این مراسم از سیروس حکیمی و شهبازیان به‌عنوان پیشکسوتان صنعت آلومینیوم ایران تقدیر به عمل آورده شد.

تجلیل از حامیان برگزاری کنفرانس و نمایشگاه

در این مراسم از حامیان پنجمین کنفرانس بین‌الملیی آلومینیوم ایران نیز تقدیر به‌عمل آمد. حامیان الماس عبارت بودند از: شرکت آلومینیوم ایران، شرکت NFC چین.

حامیان نقره: شرکت المهدی-هرمز جنوب، شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، شرکت آلومینیوم پارس

حامیان برنز: شرکت ویستا فراز بام، شرکت سایتال ساخت، شرکت ایان آلومینا

سایر حامیان: شرکت پاپا افراز و شرکت اتوتک

تقدیر از برندهای برتر در پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی آلومینیوم ایران

در پایان مراسم با اهدای جوایز از برندهای برترهای صنعت آلومینیوم ایران، تقدیر به‌عمل آمد. برند برتر پروفیل ساختمانی: شرکت آکپا ایران؛ برند برتر پروفیل صنعتی: شرکت آلومینات؛ برند برتر صنعت دایکست: درخشان قطعه سپاهان؛ برند برتر در و پنجره: سایتال ساخت؛ برند برتر تولید ورق آلومینیوم: آلومینیوم پارس؛ برند برتر نورد: گروه کارخانه‌های نورد آلومینیوم؛ برند برتر مفتول و هادی: شررکت آلومینیوم زاگرس

در پایان نیز جوایزه تقدیر سازمانی صنعت آلومینیوم کشور به شرکت‌های پروفیل اراک، آسا پنجره کاشان، اسپیر آلومینیوم، آلومینیوم مات آریا، کنترل گاز اکباتان، درخشان قطعه سپاهان، نوین‌گداز مطلق، آلومینیوم هزار، کیان آلیاژ کاشان، نگین آلومینیوم گلپایگان، سیم و کابل تبریز، آلومتک، آلومینیوم کوهرنگ زاگرس تعلق گرفت.

نظرات شما :
ساعت و تاریخ : 5:39- 1398/9/19
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :