09197180206  
شناسه : رمز عبور :
 

 


فروشگاه محصولات و کتابهای نمایشگاهی
کتابهای نمایشگاهی خود را از اینجا تهیه كنيد .
http://shop.ariafair.com

عبارت مورد نظر را جهت جستجو وارد نمائید :

 

 
 
 
   

:: سومین نمایشگاه اختصاصی ایران در بغداد
دسته بندی :اخبار نمایشگاهی تاریخ انتشار :۱۳۹۵/۱۰/۱۲

به گزارش آریافیر هدف عراقی ها از برپایی سومین نمایشگاه اختصاصی ایران در بغداد که تاریخ آن طی روزهای اخیر یک بار تغییر یافته، بهره برداری از ظرفیت هایی است که در این نمایشگاه عرضه خواهد شد و شرکت ها و سرمایه گذاران عراقی با توانمندی ها و قابلیت های صنعتگران ایرانی آشنا می شوند.

پیش از این قرار بود این نمایشگاه 26 دی ماه برگزار شود که زمان آن تغییر یافت و ابراهیم رضا زاده رایزن بازرگانی ایران در عراق نیز خبر آن را تایید کرد.
هنوز تعداد شرکت های ایرانی و ترکیب آن که قرار است در نمایشگاه سوم ایران در عراق حضور یابند، اعلام نشده است، اما پیش بینی می شود که زمینه ها و شرایط عراقی ها آنقدر وسوسه انگیز است که شرکت های بزرگ ایرانی را متقاعد کند که در این نمایشگاه حضور فعال داشته باشند.
عراقی ها در شرایط جدید بویژه در دوران پس از داعش، اولین اولویت های خود را بعد از پروژه های عمرانی و ترمیم خرابی های جنگ، به موضوع صنعت و تولید اختصاص داده اند و دولت مرکزی عراق برای این منظور بیش از یک و نیم میلیارد دلار در مرحله اول کنار گذاشته است.
کارشناسان اقتصادی معتقدند که اقتصاد عراق تک محصولی و وابسته به صادرات نفت است و بعد از جنگ نیز محدود و معدود صنایع این کشور نابود شد و واردات بر عرصه اقتصاد این کشور سیطره یافت، در حالی که حوزه تجارت و انرژی نمی تواند مشکلات عدیده این کشور را از جمله در حوزه اشتغال به تنهایی حل کند.
بنابراین، دولت عراق برای خروج از گردونه اقتصاد مبتنی بر واردات و وابستگی به نفت و نیز حل مشکلاتی مانند بیکاری چاره اندیشی هایی کرده است و در این میان توسعه صنعتی را یکی از مهمترین راه های حصول به این مقصود یافته است.

نظرات شما :
ساعت و تاریخ : 5:5- 1397/3/5
نام :
پست الکترونیکی :
صفحه شخصی :
توضیحات :