09197180206  
شناسه : رمز عبور :
 

 


فروشگاه محصولات و کتابهای نمایشگاهی
کتابهای نمایشگاهی خود را از اینجا تهیه كنيد .
http://shop.ariafair.com

عبارت مورد نظر را جهت جستجو وارد نمائید :

 

 
 
 
   

 

نظرسنجی:

 نمايشگاه يك چيز زنده است. بايد با تغييراتي كه در بازار رخ مي دهد در ارتباط باشد. در اين راستا بايد مشخص كنيم كه آيا  به اهداف ايجاد يك بازار موثر براي غرفه داران و انجام فعاليت تجاري دست يافته ايم و در سمينارهاي خود تبادل اطلاعات انجام داده ايم يا خير.

دغدغه شماره يك رضايت مشتري است. از اين رو برداشت هاي بازديدكننده بخش مهمي از مصاحبه هاي بيروني است كه در يك نمايشگاه صورت مي گيرند.  نظرسنجي مولفه مهم هر تكنيك بازاريابي است. هيچ بازاريابي در اجراي يك برنامه تبليغاتي يا روش فروش جديد به موفقيت دست نمي يابد مگر اين كه ميزان دستيابي به اهداف را نظرسنجي كند و آنچه راكه انجام داده و انجام نداده است بررسي نمايد. به همين ترتيب، مديراني كه نمايشگاه را يك واسطه نمايشگاهي تلقي مي كنند و مي خواهند با موفقيت آن را برگزار كنند و غرفه داران و بازديدكنندگان را راضي نگه دارند، بايد پيوسته از طريق روش هاي رسمي و غير رسمي ميزان پيشرفت و موفقيت خود را رديابي كنند.

نظرسنجي ها كيفيت مخاطب را مستند مي كنند و مي توانند به مديران در فروش نمايشگاههاي خود كمك كنند، چه در برابر نمايشگاههاي ديگر رقابت كنند يا براي بودجه غرفه دار در رقابت باشند. نظرسنجي ها مي توانند به برآورد جنبه هاي خاص يك نمايشگاه كمك كنند، و نقاط قوت و ضعف آن را روشن سازند. و آنها مي توانند براي بررسي ايده ها جهت نمايشگاههاي آينده مفيد باشند، مثلا تغيير دادن ساعات بازديد."

نظرسنجی سالیان سال است که به عنوان وسیله‌ای برای توسعه و درک رفتارهای انسان‌ها به‌کار می‌آید. امروزه بیشتر از هر زمان دیگری دستیابی به نظر مردم برای رسانه های گروهی و نیز نهادهای ملی و یا خصوصی که به نحوی با مسئله پیام دهی رابطه دارند، امری اجتناب ناپذیر است. این رسانه ها و نهادها در شرایط راهبردی و یا رقابتی مجبورند به نحوی نظرها و تقاضاهای مردم را در برنامه ریزی های خود مدنظر قرار دهند.

برای دستیابی به بازخوردهای منطقی و تجزیه و تحلیل آنها ترفندهای گوناگونی بکار برده می‌شود. در کشورهای صنعتی که تجربه های پرباری در امر تحقیق و بررسی های اجتماعی وجود دارد، پرسشگری و پژوهش در مورد افکار عمومی به لحاظ ریشه ای بودن فرهنگ تحقیق و پذیرش عمومی آن از طرف افکار عمومی باعث شده است که نوعی تعامل میان پژوهشگر و پژوهش شونده برقرار شود.

کسب نظر از مشتریان برای ارائه خدمات بهتر و در نهایت فروش بیشتر از جمله امور مداوم شرکت ها ، سازمانها و کلیه نمایشگاهها تبدیل شده است. کسب این نظرات ناگزیر یا بر روی کاغذ و یا بر روی دستگاه های الکترونی شامل تبلت ها و یا Pocket Pcانجام می شود. برای اینکه این نظرات قابل استفاده باشد، باید آنها را پردازش و نتایج آنها را در قالب جداول و نمودارهایی ارائه کرد. نرم افزارهای مختلفی برای انجام این امر وجود دارند. پرکاربردترین نرم افزاری که در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرد نرم افزار Spss است. این نرم افزار این توانایی را به پژوهشگران می دهد که در کوتاه ترین زمان ممکن جداول و آزمون های آماری را تهیه کرده و آن را با کمک نرم افزارهای Word و Excelبه شکل گزارش واقعی و آماده تحویل تبدیل کنند.

شرکت تجارت و اطلاعات نمایشگاهی آریارستاک با بهره گیری از تیم مجرب نظرسنجی و افکار شناسی در زمینه های نظرسنجی ، پردازش اطلاعات نمایشگاهی و پژوهش های مستقل و با بهره گیری از نرم افزارهای تخصصی و حرفه ای و همچنین تیم گسترده نظرسنجی در سطح تهران و سطح کشور با شعار «انجام نظرسنجی در کوتاه ترین زمان و دقیق ترین شکل» آماده همکاری با مجریان محترم نمایشگاهی در کشور  و موسسات و همچنین پژوهشگران مستقل می باشد.

 http://www.datapooyan.com/images/arrow2.pngهزینه انجام نظرسنجی

هزینه ها و قیمت انجام نظرسنجی:

هزینه نظرسنجی برای نمایشگاههای مختلف با توجه به تعداد شرکت کنندگان در نمایشگاه ، گرید بندی نمایشگاه مذکور و حجم بازدید کنندگان از نمایشگاه متفاوت است. هزینه یک نظرسنجی نمایشگاهی با توجه به موارد اعلام شده به شرح ذیل می باشد

ردیف

سطح نمایشگاه

هزینه (ریال)

1.       

سطح A

از 50.000.000 به بالا

2.       

سطح B

35.000.000

3.       

سطح C

25.000.000

4.       

سطح D و جشنواره ها

20.000.000

 

 

مراحل و هزینه های یک نظرسنجی شامل موارد زیر است:

1- تهیه طرح نظرسنجی : اهداف ، روش تحقيق ، ‌مطالعات مقدماتی و تعيين چارچوب مفهومی

2- تهیه پرسشنامه

3- نمونه گیری و مشخص کردن نمونه ها

4 – پرسشگری و هزینه های پرسشگران (شامل حق الزحمه ، ایاب و ذهاب ،‌ پذیرایی)

5- هزینه تکثیر ،‌خودکار ، ‌پوشه

6- کنترل گران – اطمینان از اجرای درست نظرسنجی و رسیدن به نمونه های مورد نظر.

7- ورود داده های پرسشنامه به کامپیوتر

8- پردازش اطلاعات / تهیه نمودارها و جداول و آزمون های آماری

9- توصیف و تحلیل اطلاعات/ تایپ، صفحه بندی و آماده سازی گزارش

10- هزینه های پیش بینی نشده (هزینه های سرباری) (10 درصد کل هزینه ها)

11- مدیریت پروژه (15 درصد کل هزینه ها)